„Wspinanie to okazja do spojrzenia na wszystko z zupełnie innej perspektywy.”

Różnorodność jest solą życia, pozwoli Ci rozwinąć umiejętności, powstrzyma od stagnacji, podtrzyma motywację.

Ben Moon

Najlepszym wspinaczem jest ten kto czerpie z tego najwięcej Radości!!!

Alex Lowe

Dzieci i juniorzy

Prowadzone są przez stałych instruktorów ,dzięki czemu dzieci nie musza z zajęć na zajęcia poznawać i przekonywać się do nowych prowadzących, a my zdobywamy ich zaufanie i możemy monitorować ich rozwój oraz postęp we wspinaniu.
Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej, w radosnej atmosferze, w trakcie której dzieci rozwijają i doskonalą takie cechy motoryczne jak: siłę, zwinność, wytrzymałość, szybkość oraz koordynacje ruchową. Wspinanie kształtuje także wartościowe cechy charakteru: odwagę, samodzielność, wytrwałość w dążeniu do określonego celu i wiarę we własne możliwości. Wspinanie doskonale integruje, uczy współpracy i odpowiedzialności za druga osobę. To także doskonały sposób na niwelowanie wad postawy twojego dziecka, gdyż jest to sport symetryczny, wykorzystywany z powodzeniem w rehabilitacji ruchowej. Treść zajęć dostosowana jest do wieku i możliwości dziecka . Każde zajęcia rozpoczynamy od ogólnorozwojowej rozgrzewki. Nasi podopieczni w trakcie zajęć zapoznają się z bogactwem form i układów ruchowych wspinania, doskonalą technikę wspinaczkową, oswajają się z wysokością, nabierają zaufania do sprzętu i uczą się jego obsługi. Zajęcia kończą się ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie rąk, pleców i brzucha a także ćwiczeniami relaksacyjno- rozciągającymi. Udział w zajęciach umożliwia bezpieczny i bardzo efektywny początek przygody ze wspinaczką.

Uczestnicy poznają podstawy dotyczące:

Prawidłowej asekuracji, Rodzajów chwytów wspinaczkowych oraz formacji występujących w ścianie, Wspinaczki techniką frontalną i boczną, Sposobów wykorzystania różnych rodzajów chwytów, Technik wspinaczkowych używanych do pokonywania typowych formacji, Taktyki oszczędzania sił podczas wspinaczki, Bezpiecznej wspinaczki z górną asekuracją. W trakcie zajęć organizujemy zawody wspinaczkowe. To nie tylko możliwość rywalizacji. Radosna, luźna i bezstresowa atmosfera zawodów, pozwoliła zadebiutować niejednemu nieśmiałemu zawodnikowi. „Na trudność” to konkurencja w jakiej startujemy. W trakcie zawodów zawodnicy pokonują nie tylko przygotowaną przez organizatorów drogę wspinaczkową, ale również własne słabości. Pozwala im to niejednokrotnie na uwierzenie we własne siły i możliwości. Zawody to doskonały sposób na zdobycie doświadczenia, wychwycenie błędów i niedociągnięć nad którymi trzeba jeszcze popracować. To chwile triumfu, radości i refleksji nad sobą. A przede wszystkim motywacja do dalszego wspinania.

Ferie na sztucznej ścianie! - półkolonie

Bytom, Częstochowa, Ostrawa, Sosnowiec, Tarnowskie Góry. Trzydniowe wyjazdy w formie półkolonii. Program adresowany do osób w wieku 6 -15 lat. Ograniczona ilość miejsc, dwie grupy, od czterech do sześciu osób w grupie. 6-8 godzin dziennie. Zajęcia praktyczne (wspinaczkowe) prowadzimy na drogach wspinaczkowych o trudności w skali UIAA od III , dostosowując trudności wspinaczkowe do możliwości uczestników. Wszystkim uczestnikom zapewniamy kompletny sprzęt wspinaczkowy. We własnym zakresie można (nie koniecznie) zaopatrzyć się jedynie w obuwie do wspinania i woreczek z magnezją.

Etapy pracy sekcji

Pierwszy etap to zapoznanie się ze ścianą, wspinaczka "na wędkę", zakładanie uprzęży, rozwój motoryki i wprowadzenie do systematycznego treningu. Drugi etap to: wspinanie "na wędkę", samodzielne ubieranie uprzęży i wiązanie do uprzęży, trudniejsze techniki i formacje, nauka wzajemnej asekuracji (wędka), praca w zespole, motoryka, siła, koordynacja. Trzeci etap to już praca nastawiona na indywidualny rozwój zawodnika, nauka wspinania "z dołem", nowe techniki, wytrzymałość itp

Instagram

Współpracujemy z: