„Wspinanie to okazja do spojrzenia na wszystko z zupełnie innej perspektywy.”

Różnorodność jest solą życia, pozwoli Ci rozwinąć umiejętności, powstrzyma od stagnacji, podtrzyma motywację.

Ben Moon

Najlepszym wspinaczem jest ten kto czerpie z tego najwięcej Radości!!!

Alex Lowe

Oferta dla firm

Rekreacyjne zajęcia dla dzieci i dla dorosłych ale też bardzo amatorskie zawody wspinaczkowe

to nie tylko możliwość rywalizacji. Radosna, luźna i bezstresowa atmosfera zawodów, pozwoliła zadebiutować niejednemu nieśmiałemu zawodnikowi. „Na trudność” lub "na czas" to konkurencje w jakiej startujemy. W trakcie zawodów zawodnicy pokonują nie tylko przygotowaną przez organizatorów drogę wspinaczkową, ale również własne słabości. Pozwala im to niejednokrotnie na uwierzenie we własne siły i możliwości.

Przejście drogi wspinaczkowej to chwile triumfu, radości i refleksji nad sobą. A przede wszystkim motywacja do dalszego pracy i ... wspinania.

Realizacja w rejonach wspinaczkowych i na sztucznych ścianach wspinaczkowych na terenie całego kraju.

FIRMOWE SEKCJE WSPINACZKOWE

Zajęcia wspinaczkowe dla początkujących

udział w nich umożliwia bezpieczny i bardzo efektywny początek przygody ze wspinaczką. Na zajęciach pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów uczestnicy poznają podstawy dotyczące: • Prawidłowej asekuracji, • Rodzajów chwytów wspinaczkowych oraz formacji występujących w ścianie, • Wspinaczki techniką frontalną i boczną, • Sposobów wykorzystania różnych rodzajów chwytów, • Technik wspinaczkowych używanych do pokonywania typowych formacji, • Taktyki oszczędzania sił podczas wspinaczki, • Bezpiecznej wspinaczki z górną asekuracją. Są to zajęcia w dwóch grupach, podzielonych ze względu na poziom zaawansowania. W sezonie od września do czerwca odbywają się na sztucznych ściankach, natomiast wzbogacane mogą być wiosną i latem wyjazdami w skały. W zajęciach dla początkujących główny nacisk kładziemy na naukę poprawnej techniki wspinaczkowej, utrwalenie poprawnych nawyków oraz eliminację złych. Treningi wpływają też pozytywnie na siłę oraz wytrzymałość uczestników. Zajęcia trwają 2 godziny. Realizacja na sztucznych ścianach wspinaczkowych Częstochowy, Bytomia, Sosnowca i Tarnowskich Gór. Zajęcia przewidziane dla grupy max 8 osób.

Zajęcia wspinaczkowe dla dzieci

prowadzone są w skałach lub na ścianie wspinaczkowej. Trwają do 2 godzin zegarowych. Prowadzone są przez instruktorów w formie zabawowej, w radosnej atmosferze, w trakcie której dzieci rozwijają i doskonalą takie cechy motoryczne jak: siłę, zwinność, wytrzymałość, szybkość oraz koordynacje ruchową. Wspinanie kształtuje także wartościowe cechy charakteru: odwagę, samodzielność, wytrwałość w dążeniu do określonego celu i wiarę we własne możliwości. Wspinanie doskonale integruje, uczy współpracy i odpowiedzialności za druga osobę. To także doskonały sposób na niwelowanie wad postawy twojego dziecka, gdyż jest to sport symetryczny, wykorzystywany z powodzeniem w rehabilitacji ruchowej. Treść zajęć dostosowana jest do wieku i możliwości dziecka . Każde zajęcia rozpoczynamy od ogólnorozwojowej rozgrzewki. Nasi podopieczni w trakcie zajęć zapoznają się z bogactwem form i układów ruchowych wspinania, doskonalą technikę wspinaczkową, oswajają się z wysokością, nabierają zaufania do sprzętu i uczą się jego obsługi. Zajęcia kończą się ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie rąk, pleców i brzucha a także ćwiczeniami relaksacyjno- rozciągającymi. Realizacja na sztucznych ścianach wspinaczkowych Częstochowy, Bytomia, Sosnowca i Tarnowskich Gór. Zajęcia przewidziane dla grupy max 8 osób.

Instagram

Współpracujemy z: