„Wspinanie to okazja do spojrzenia na wszystko z zupełnie innej perspektywy.”

Różnorodność jest solą życia, pozwoli Ci rozwinąć umiejętności, powstrzyma od stagnacji, podtrzyma motywację.

Ben Moon

Najlepszym wspinaczem jest ten kto czerpie z tego najwięcej Radości!!!

Alex Lowe

Sekcje

Sekcje wspinaczkowe - są to zajęcia w grupach, podzielonych ze względu na poziom zaawansowania. W sezonie od września do czerwca odbywają się na sztucznych ścianach (Częstochowa, Bytom, Ostrawa, Sosnowiec, Tarnowskie Góry), natomiast wzbogacane mogą być wiosną i latem treningami w skałach. Treningi prowadzone są raz lub dwa razy tygodniowo i trwają 1,5-2 godziny. W sekcjach początkujących główny nacisk kładziemy na naukę poprawnej techniki wspinaczkowej, utrwalenie poprawnych nawyków oraz eliminację złych. W sekcjach średniozaawansowanych już bardzo świadomie uczestnicy pracuję nad poprawą swoich umiejętności wspinaczkowych. Treningi te wpływają też pozytywnie na siłę oraz wytrzymałość.

  • sekcyjne o zróżnicowanym poziomie
  • zróżnicowane ćwiczenia
  • indywidualne plany treningowe

W okresie urlopowym/wakacyjnym często wyjeżdżamy w polskie skały. Odbywają się również zagraniczne wyjazdy uczestników sekcji m. in. Sardynia, Niemcy (Frankenjura), Słowenia, Chorwacja, Sycylia, Malta, Grecja (Kalymnos) i inne.

Sekcja "OdPodstaw"

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez kolejne 4 tygodnie.

Sekcja dla początkujących

Teoria, praktyka i … progres! Udział w początkującej sekcji wspinaczkowej umożliwia bezpieczny i bardzo efektywny początek przygody ze wspinaczką. Na zajęciach odbywających się raz w tygodniu po 1,5 godziny zegarowej, pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy poznają podstawy dotyczące: • Prawidłowej asekuracji, • Rodzajów chwytów wspinaczkowych oraz formacji występujących w ścianie, • Wspinaczki techniką frontalną i boczną, • Sposobów wykorzystania różnych rodzajów chwytów, • Technik wspinaczkowych używanych do pokonywania typowych formacji, • Taktyki oszczędzania sił podczas wspinaczki, • Bezpiecznej wspinaczki z górną asekuracją. Zajęcia trwają od września do czerwca. Do sekcji można dołączyć w dowolnym momencie, trzeba tylko ukończyć kurs asekuracji na wędkę i posiadać buty wspinaczkowe. Możliwa częstotliwość zajęć: 4 zajęcia ( 1 raz w tygodniu)( ważny 5 kolejnych tygodni) ; 8 zajęć (2 razy w tygodniu) (ważny 5 kolejnych tygodni)

Sekcja dla sredniozaawansowanych

Zajęcia trwają od września do czerwca. Do sekcji można dołączyć w dowolnym momencie, trzeba tylko ukończyć kurs asekuracji na wędkę i posiadać buty wspinaczkowe. zróżnicowane ćwiczenia, indywidualne plany treningowe. Możliwa częstotliwość zajęć: 4 zajęcia ( 1 raz w tygodniu)( ważny 5 kolejnych tygodni) ; 8 zajęć (2 razy w tygodniu) (ważny 5 kolejnych tygodni)

Sekcja dla zaawansowanych

Ciężka praca przed Tobą! Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi, dzięki nam Twoje umiejętności będą rosły zadziwiająco szybko.

Instagram

Współpracujemy z: